Kutyaiskola Dunaújvárosban
Egy történet arról hogyan lett a DDC...
A Duna Dog Center Kutyaiskola, mint olyan áprilisban nyitotta meg kapuit az Erdei Tornapályán található MEOE pályán.
Sajnos a hely akkoriban éppen haldoklott és darabjaira hullott. Rengeteg szeméthalom, eltűnt kerítéskapu és drót valamit rettenetesen sok gaz fogadott a pályára érkezésemkor. Így hát egy kis csapattal karöltve rendbe tettük a helyet. Új kerítést húztunk és az állatok számára is élvezhetővé, biztonságossá tettük a helyet.
Egy pár kép arról, hogy milyen volt és milyen lett:
Forrás: Eltávolítva a forrás kérésből
Miután kitaláltuk a nevet és a tanfolyamokat, megkezdtük a plakátolást és a "hírverést". Egy esős szombati napon volt az első nyílt napunk és nagy sikert arattunk. Olyan gazdik jöttek le, akik a mai napig támogatnak minket és segítik a munkánkat.
De kik is vagyunk mi?
Az anyaiskola a székesfehérvári Alba Dog Center, amelyet Nyakas Gábor alapított 18 éves korában. Ez az intézmény azóta is működik és bővül. Az országban már négy helyen találhattok meg minket: Sukorón, Polgárdin, Dunaújvárosban és természetesen Székesfehérváron.
Az alap elképzelés egy gyors, hatékony oktatási rendszer megteremtése volt, amely segít a gazdáknak a mindennapi életben elboldogulni. Mankókat adunk ahhoz hogyan kell vezetővé válni, hogyan kell jó kapcsolatot kialakítani a kutyával, de talán ami a legfontosabb, hogy hogyan értse meg a kutyája jelzéseit. Ha mindezeken túl vagyunk már beszélhetünk arról a továbblépésről, amit a kutyás sportok nyújtanak. Mindennek az bázisa ez és ha az 1*1-es téglánk már meg van, abból nagyon könnyen felépítünk bármit. A tanfolyamok 6 hétig tartanak, de van lehetőség egyéni oktatásra is, ha azt a gazdi és a kutyus is igényli.
A dunaújvárosi csapat
Amikor megnyitottuk a kapuinkat én is Donnal elvégeztem a tanfolyamot, majd tovább léptünk haladó szintre. Ezután az Obedience felé vettük az irányt, ahol sikeresek vagyunk együtt. A dunaújvárosi iskola vezetőjeként fontosnak tartom azt, hogy a saját kutyámmal érjek el eredményeket, hiszen ez jogosít fel arra, hogy másoknak is segítsek. Az én ebzetem sem problémamentes még a mai nappal sem, de már tudom kezelni és kézben tartani.
Mesélek egy kicsit magamról. Czibere Cecíliának hívnak. 2014 januárjában végeztem a Szegedi Tudományegyetemen, mint Szupraindividuális biológus. A szakdolgozatomat az ELTE Etológia tanszékén írtam (a címe: A gazda- és kutya személyiségének szerepe a Módosított Idegen Helyzet Teszteben (IHT)). 2013 augusztusában Általános Kinológiai Oktató a Népszigeti Tüköriskolában. 2014 szeptemberében oklevelet szereztem, mint Obedience kezdő szintű oktató az Obedience Hungary Team-nél, Most kutatóként tevékenykedem az ELTE- MTA kutatócsoportban, ahol a kutya viselkedésgenetikájával foglalkozom. A saját kutyámat 2013 májusában hoztam el a tenyészőtől 7 hónaposan. Kipróbáltunk jó pár módszert, mire megtaláltuk Nyakas Gábor iskoláját, a New Generation Tréninget. Itt hamar nagyon sikereket értünk el és gyorsan haladtunk. November 1.-én szerezzük meg a BH vizsgát.